مشاوره با پزشک بوسیله تلفن یا WhatsApp
مشاهده پزشکان

موضوع: کم کاری تیرویید (متخصص غدد)

1 709
سلام
تیر ماه 96 بعد از گرفتن چکاپ متوجه شدم کم کاری تیرویید دارم، دکتر عمومی برای من قرص لووتیروکسین تجویز کرد و گفت هر روز نصفی از قرص رو بخورم وقتی به مدت یک هفته قرصو خوردم صورتم لک افتاد و پوستم بدنم تیره و خشک شد ، ابروهام شروع به ریختن کرد .
دیگه قرص رو نخوردم مجددا برج 9 آزمایش دادم و کم کاری تیروئید نشون داد
می خواستم بدونم باید چیکار کنم چون صورتم مدتیه جوش میزنه و لکش میمونه ایا این جوش ها از همین کم کاری تیرویید هست ؟؟

پاسخ داده شده توسط : دکتر مریم رضایی 3 سال پیش


پاسخ سوال

پاسخ پزشک سایت سلامتی 24 :

اگر شما کم کاری تیرویید دارید که بایستی دارو بگیرید یعنی کاندید درمان برای این موضوع هستید در هر صورت بایستی دارو بگیرید .. گزارشهایی از همراهی این موضوع با شروع کم کاری یا دارویش دیده شده ولی شواهد قوی و محکمی در اثبات این موضوع وجود ندارد ... اگر شما زیاد جوش میزنید و طبیعتا لکش باقی میماند که احتمال مشکل هورمونی برایتان وجود دارد ..توصیه میشود داروی تیرویید را با یک برند دیگر مثلا نوع خارجی آن شروع کنید و ضد آفتاب قوی مصرف کنید و ماسکهای صورت و زیاد در معرض آفتاب شدید قرار نگیرید و در نهایت اگر مشکلتان ادامه داشت به یک پزشک پوست مراجعه بفرمایید

5
آیا پاسخ این سوال برای شما مفید بود؟ نظر ارزشمند شما ثبت شد
نظر خود را بنویسید
captcha

مشاوره تلفنی پیگیری و انتقال نوبت
اخبار و اطلاعات کرونا
مشاوره تلفنی
پیگیری و انتقال نوبت
دانلود اپلیکیشن
بیشتر
ارسال تیکت
یکی از گزینه های زیر را انتخاب نمایید