کمک های اولیه

کمک های اولیه ضروری برای خودرو و کیف

کمک های اولیه

موچین بخش مهم و ضروری هر جعبه کمک های اولیه ای است به خصوص اگر می خواهید به کوهنوردی یا سایر فعالیت های بیرون از منزل بروید. امن ترین روش برای برداشتن تراشه چوب یا سایر موارد، استفاده از موچین تمیز است.  قبل و بعد از اینکه از موچین استفاده کردید آن را ضدعفونی کنید.

کمک های اولیه

برای اینکه جلوی خارش ناشی از نیش حشرات را بگیرید می توانید از بسته های کوچک کرم هیدروکورتیزون ۱ درصد استفاده نمایید. این استروئیدهای موضعی برای تسکین سریع خارش  و کاهش التهاب بسیار موثر هستند.

کمک های اولیه

اگر شما یا دوستتان در مسیر دچار حادثه شدید، ممکن است با دست های آلوده خود زخم را نیز الوده نمایید. ژل ها یا دستمال های مبتنی بر الکل می توانند دست شما را به هنگام نبود آب و صابون، ضدعفونی کنند. قبل از اینکه بخواهید زخم را پانسمان کنید، دستان خود را ضدعفونی نمایید، دستکش لاتکس یا غیر لاتکس بپوشید و بعد از اتمام کار دوباره دست های خود را ضدعفونی کنید.

کمک های اولیه

هیچ جعبه کمک های اولیه ای بدون داروی تسکین درد یا کاهش دهنده تب کامل نخواهد بود. آسپرین،استامینوفن، ایبوپروفن جزو مسکن های بدون نسخه محبوبی هستند که بیشتر افراد از آن ها استفاده می کنند. البته به خاطر داشته باشید که نمی توانید آسپرین را به افراد زیر ۱۸ سال بدهید زیرا خطر ابتلا به سندرم Reye در آن ها وجود دارد.

کمک های اولیه

برای بریدگی ها و خراش ها، می توانید از گاز پانسمان برای اعمال فشار بر روی زخم های کوچک استفاده کنید تا خونریزی بند بیاید. گاز پانسمان زمانی که به همراه نوار چسب مورد استفاده قرار می گیرد می تواند به عنوان بانداژ عمل کند و زخم را بپوشاند و از آن محافظت نماید. باندهای چسبناک در اندازه های مختلف نیز می توانند از برش ها و خراش های کوچک محافظت کنند.

کمک های اولیه

قبل از بانداژ، باید زخم یا خراش را تمیز کنید. دستمال یا اسپری های ضد عفونی کننده برای تمیز کردن زخم بسیار مفید خواهد بود. آب یا محلول سالین استریل  همچون محلول سالین لنز تماسی برای ضدعفونی کردن چشم مفید خواهد بود و می توان آن را برای سایر زخم ها نیز استفاده کرد.  از آنجایی که این ها در بطری های کوچکی ارائه می شوند، بسته بندی راحتی خواهند داشت.

کمک های اولیه

کرم ها یا پمادهای آنتی بیوتیک موارد مصرف متعددی دارند. این کرم ها می توانند  از عفونت زخم های کوچک جلوگیری نمایند. این مواد می توانند ناحیه موردنظر را مرطوب نگه دارند و همین امر باعث تسریع بهبودی می شود. چنین کرم هایی از چسبیدن زخم به بانداژ نیز جلوگیری می کنند.

کمک های اولیه

همراه خود آنتی هیستامین داشته باشید تا بتوانید با واکنش های آلرژیک خفیف مبارزه کنید. افرادی که آلرژی های شدیدی دارند باید اپی نفرین قابل تزریق نیز همراه خود داشته باشند. این مواد به هنگام بروز آنافیلاکسی( واکنش آلرژیک شدید و کشنده) مفید خواهد بود.

کمک های اولیه

بعد از اینکه مواد ضروری برای جعبه را تهیه کردید باید آن ها را جای تمیز و خشک نگه دارید. لازم نیست کیف پزشکی بخرید. کیف آرایش مقاوم در برابر آب یا سایر موارد تمیز می تواند مفید باشد.

گردآوری و ترجمه مطالب توسط دکتر علی اجودی و همکاران ایشان در گروه Salamati24

http://www.medicinenet.com/first_aid_pictures_slideshow_essentials/article.htm

مطالب پیشنهادی

توسط: | دیدگاه ها: 0 | ۳ مهر ۱۳۹۶

برچسب ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

دیدگاه شما

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
IraqIran