دختر

سبک زندگی دختران نوجوان و جوان

دختر

اینگونه دختران را می شناسید؟ او به خوبی لباس می پوشد و در میان همه افراد محبوب است. همه می خواهند با او دوست شوند. او دروغ می گوید تا بتواند خود را بهتر از دیگران جلوه دهد. شایعه پراکنی می کند و می تواند برای آن هایی که دوستش ندارند نیز جذاب باشد.
چه کاری می توان با این افراد انجام داد؟ رفتار او را بفهمید و بدانید که این رفتار را برای مهم بودن در میان دیگران انجام می دهد. از چنین افرادی دوری کنید و با خودتان صادق باشید.

دختر

دوران بلوغ برای هر دختری در زمان متفاوتی آغاز می شود. سینه های او شروع به رشد می کند و در برخی از افراد این موضوع سریع تر رخ می دهد و ممکن است اندازه متفاوتی نیز با سایرین داشته باشد. دخترانی که چنین شرایطی را قبل یا بعد از دوستان خود تجربه می کنند ممکن است احساس نا امیدی و خجالت داشته باشند. برخی از اوقات این موضوع باعث اضطرابشان می شود.
چه کاری می توان انجام داد؟ باید بدانید که همه ما با هم متفاوت هستیم. به خودتان مغرور باشید. از پزشک یا متخصص کمک بگیرید تا مطمئن شوید بدن شما به درستی رشد می کند. اگر در مورد بدن خود سوالی داشتید می توانید با والدین، مشاور یا معلم خود صحبت کنید. دوستان شما همیشه در مورد روش های مختلفی که بدن به وسیله آن ها تغییر می کند آگاه نیستند.

دختر

فرض کنید صفحه فیس بوکی خود را باز می کنید و می بینید یک نفر در مورد شما و دوست نزدیکتان دروغی گفته است. شما می دانید که این موضوع صحت ندارد اما سایر افراد نیز از این موضوع آگاه هستند؟
چه کاری می توان انجام داد؟ اکانت فیس بوک خود را تنظیم کنید تا تنها دوستان واقعی تان قادر به مشاهده آن باشند. اگر توسط بچه ها یا بزرگسالان در دنیای آنلاین مورد آزار و اذیت قرار گرفتید این موضوع را به والدین و مدیر مدرسه خود اطلاع دهید. سپس آن ها را بلاک کنید تا نتوانند به صفحه فیس بوکی تان دسترسی داشته باشند.

دختر

بیشتر نوجوانان در مورد داوطلب شدن برای پاسخگویی به سوالات معلم احساس اضطراب و ترس می کنند. اگر پاسخ شما نادرست باشد چه می شود؟ این موضوع بسیار وحشتناک و شرم آور است.
چه کاری می توان انجام داد؟ باید بدانید که همه افراد از اینکه جلوی جمع اشتباه کنند حس عصبی بودن خواهند داشت. اما باید درک کنید که هر بار دست خود را بلند می کنید و پاسخی به سوالات معلم می دهید قدرت و اطلاعات خود را نشان می دهید. اگر بتوانید پاسخ درستی بدهید که خیلی خوب است. بیشتر تلاش کنید تا اینکار برایتان راحت تر شود.

دختر

دختران فکر می کنند بینی شان شبیه منقار پرنده هاست.با خودشان می گویند: همه به من نگاه می کنند و مطمئننا به آن می خندند و پشت سر من حرف می زنند. من باید جراحی پلاستیک کنم.
چه کاری می توان انجام داد؟ جراحی می تواند ظاهر بینی و صورت شما را تغییر دهد اما ممکن است بعدا دلیل دیگری برای متنفر بودن از بدن خود پیدا کنید. مثلا ممکن است فکر کنید سینه های کوچکی دارید، کوتاه یا بلند هستید یا اینکه جوش زیادی روی صورتتان وجود دارد. باید بدانید که دوستانتان شما را دوست دارند و برای چیزی که هستید تحسینتان می کنند. مهم تر از همه این است که شما آن ها را به خاطر وفاداری و حمایتشان دوست دارید.

دختر

هر فردی ممکن است در گروهی حضور داشته باشد. برخی از نوجوانان فکر می کنند هیچ کس دوست ندارد با آن ها باشد. به همین خاطر از گروه ها فاصله می گیرند.
چه کاری می توان انجام داد؟
زمانی که کنار دوستان خود هستید در مورد موضوع یکسانی صحبت می کنید یا اینکه تلاش می کنید موارد متعددی را کنار هم بگذارید و در مورد آن ها حرف بزنید؟ زندگی بدون تنوع خسته کننده است. سعی کنید با افراد مختلفی دوست شوید و از زندگی خود لذت ببرید.

دختر

ممکن است فردی را به صورت آنلاین پیدا کنید که در ظاهر شما را درک می کند و می خواهد کنارتان باشد. این موضوع به نظر منطقی می رسد اما احساس بدی نسبت به او دارید. باید این رابطه را نادیده بگیرید؟
چه کاری می توان انجام داد؟ هرگز با کسی که در فضای مجازی اشنا شده اید قرار نگذارید. افراد زیادی هستند که از به دام انداختن قربانیان در فضای مجازی درآمدزایی می کنند و از این موضوع لذت می برند. این افراد استعداد خوبی برای گول زدن سایرین دارند و دقیقا چیزی را می گویند که شما دوست دارید بشنوید. اغلب این حرف ها برای جلب اعتماد شماست. هرگز اطلاعات شخصی خود را در اختیار چنین افرادی قرار ندهید. در مورد هر فردی که به نظر عجیب می رسد با والدین خود صحبت کنید.

دختر

خوب ممکن است دوست نداشته باشید به رابطه خود با دوست صمیمی تان ادامه دهید. در عین حال دوست ندارید احساسات او را جریحه دار نمایید اما می دانید که زمان اتمام این رابطه فرا رسیده است.
چه کاری می توان انجام داد؟ زمانی که احساس کردید زمان پایان یک رابطه فرا رسیده است احساس خود را به صورت صادقانه بیان کنید. سعی کنید اینکار را به طور مستقیم و رو در رو انجام دهید نه از طریق ایمیل یا پیام کوتاه. زمانی که از شما در مورد چرایی این تصمیم سوال می کنند زیاد وارد جزییات نشوید. به آن ها بگویید که این یک تصمیم شخصی است و هنوز به آن ها احترام می گذارید.

دختر

چه فاجعه ای! مطمئن بودید که دوره قاعدگی تان تا هفته بعد آغاز نمی شود اما شلوار لکه دارتان چیز دیگری می گوید. اگر فردی بیرون یا در کلاس شما را با چنین وضعی ببیند چه فکری می کند. حتما از شرمندگی خواهید مرد.
چه کاری می توان انجام داد: حالا زمان آن فرا رسیده است که خلاق باشید. پیراهن خود را از زیر شلوار در آورید و آن را روی شلوار خود بیندازید. ژاکت یا کت خود را دور کمرتان بپیچید. از معلم یا معاون بخواهید تامپون یا نوار بهداشتی در اختیارتان قرار دهد. بهتر است از قبل برای چنین شرایطی آماده باشید. نوار بهداشتی ، لباس زیر و شلوار را در کمد مدرسه یا باشگاه قرار دهید تا بتوانید در مواقع ضروری از آن ها استفاده کنید.

دختر

یکی از دوستانتان به شما می گوید که بوی دهانتان واقعا آزاردهنده است.
چه کاری می توان انجام داد؟ اگر سرما خورده باشید، سینوس داشته باشید یا ریه هایتان عفونت کرده باشد ممکن است بوی بدی از دهانتان ساطع گردد. معمولا چنین شرایطی زمانی اتفاق می افتد که به خوبی دندان های خود را مسواک نمی زنید و به درستی از نخ دندان استفاده نمی کنید. سعی کنید سطح زبان خود را با مسواک شستشو دهید. برخی از اوقات باقی مانده ریز مواد غذایی ممکن است در سطح زبان گیر کنند. از نعناع یا دهانشویه نیز استفاده کنید. اگر هیچکدام از این موارد کارساز نبود حتما با یک پزشک مشورت کنید.

دختر

والدینتان ناخواسته همانند یک کودک با شما رفتار می کنند؟ آن ها انگشتان خود را لای موهایتان قرار می دهند و برای هر چیزی نصحیتی دارند. به نظر می رسد تلاش می کنند بهترین دوست شما باشند. آن ها نمی دانند که شما بزرگ شده اید و به نصحیت ها و توصیه های مداومشان نیاز ندارید؟
چه کاری می توان انجام داد؟ باید به والدین خود نشان دهید که بزرگ شده اید و می توانید مسئولیت پذیر و مستقل باشید. خلاقانه رفتار کنید و کارهای مدنظر آن ها را بدون اینکه به شما بگویند و یادآوری کنند انجام دهید. به والدین خود احترام بگذارید و سعی کنید در عمل و رفتار خود نشان دهید که دیگر بزرگ شده اید. مثلا اتاق خود را جمع و جور کنید یا ظرف های شام را بشویید.

دختر

همیشه احساس خستگی می کنید. یا اینکه ممکن است بخواهید از دوستان خود دوری کنید. می خواهید در اتاق خود تنها باشید و بخوابید.
چه کاری می توان انجام داد؟هر فردی ممکن است در برهه ای از زندگی حال بد را تجربه کند اما اگر علاقه ای به خود نداشتید یا احساس غم و ناراحتی به سرعت بدتر شد و برای بیشتر از دو هفته به طول انجامید باید با والدین خود صحبت کنید. مشاور تلاش می کند به طور خصوصی با شما صحبت کند و در مورد صحبت هایتان چیزی به والدین نمی گوید مگر اینکه خودتان رضایت داشته باشید. اگر احساس کردید قصد اسیب رساندن به خود یا دیگران را دارید بلافاصله به والدینتان اطلاع دهید. این احساسات باید به صورت اورژانسی مورد بررسی قرار گیرد.

دختر

ممکن است دوستتان بگوید که خوردن ملین برای بهبود اجابت مزاج بهترین روش برای کاهش وزن است. در این شرایط شما هم تلاش می کنید همین روش ها را دنبال کنید و چند کیلو وزن کم نمایید.
چه کاری می توان انجام داد؟ دوست شما ممکن است بیمار باشد و برای بهبود شرایط جسمی و روحی خود به پزشک متخصص نیاز داشته باشید. اختلالات خوردن می تواند بر روی کل بدن تاثیر بگذارد و اغلب آن هایی که اختلالات خوردن دارند خودشان را همانند شما نمی بینند. اگر دوستتان به حرف هایتان گوش نکرد با یک فرد مورد اعتماد همچون معلم یا والدین خود صحبت کنید. او به کمک شما نیاز دارد.

دختر

چربی شکمی یکی از مشکلاتی است که بیشتر نوجوانان امروزی با آن دست و پنجه نرم می کنند.
چه کاری می توان انجام داد: هر فردی ممکن است در برخی از نواحی بدن چربی اضافی داشته باشد. پوست اضافی نیز در برخی از قسمت های بدن طبیعی است و به خم شدن و راست ایستادن شما کمک می کند. اگر در مورد ظاهر بدن خود راضی نیستید می توانید رژیم غذایی و تمرینات ورزشی روزانه خود را بررسی کنید.

دختر

مدیر مدرسه شما و والدینتان را به اتاق خود دعوت می کند چون سایرین از دست شما در امان نیستند.
چه کاری می توان انجام داد؟
اسیب رساندن به دیگران می تواند جسمی یا شفاهی باشد . هر دوی این موارد می تواند حال دیگران را بدتر کند. با سایر افراد آنگونه رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار کنند.

دختر

همه در مدرسه و باشگاه دوستانی برای خود دارند اما من هیچ کس را ندارم
چه کاری می توان انجام داد؟ گزینه های بسیار زیادی وجود دارد. ابتدا تبلت خود را بردارید و از افرادی که می شناسید برای دوستی دعوت کنید. می توانید در گروه های مختلف حضور داشته باشید و با افراد وارد تعامل شوید.

دختر

همه برای خود لباس های زیبا دارند اما من اینگونه نیستم. والدین شما بر این باورند که خرید این لباس ها هزینه زیادی بر خانواده تحمیل می کند. مطمئن هستید که همه به خاطر لباس هایی که می پوشید مسخره تان می کنند.
چه کاری می توان انجام داد؟ مهم تر از همه این است که به خاطر داشته باشید هیچ چیزی برای همیشه ماندگار نیست. سبک های مختلفی که برای طراحی لباس به کار می رود نیز در طول زمان تغییر پیدا می کند به همین خاطر صرف هزینه های زیاد برای لباس های مد روز تنها پر کردن جیب طراحان و ثروتمندتر کردن آن هاست. برای داشتن ظاهری زیبا از ایده های خود استفاده کنید. می توانید از فروشگاه هایی که لباس دست دوم به فروش می رسانند نیز استفاده کنید. به دنبال حراج و تخفیف های فصلی باشید. دوست داشتن ظاهر افراد همیشه هم خوب نیست. بدن آن ها با شما متفاوت است و لباسی که بر تنشان است ممکن است برای شما مناسب نباشد.

دختر

شما تصاویر شخصی خودتان را برای فردی در اینترنت ارسال می کنید. او نیز این تصویر را به سایر افراد نشان می دهد و به اشتراک می گذارد. حالا همه در مدرسه در مورد شما صحبت می کنند.
چه کاری می توان انجام داد؟ هرگز تصویر شخصی خود را در اختیار افراد قرار ندهید. زمانی که چیزی را در اینترنت منتشر می کنید دیگر کنترلی بر روی ان نخواهید داشت. با خودتان فکر کنید اگر والدینتان این تصویر را ببینند چه اتفاقی روی می دهد؟

دختر

والدین از شما انتظار دارند نمرات عالی بگیرید، در فعالیت های خارج از مدرسه شرکت کنید و در کارهای منزل به ان ها کمک نمایید. آن ها نمی دانند که چنین کارهایی چقدر برای شما خسته کننده است.
چه کاری می توان انجام داد؟ اگر نتوانستید با انتظارات زیادی که والدین از شما دارند کنار بیایید، برنامه ای را به همراه والدین خود ترتیب دهید. سعی کنید با آن ها صحبت کنید و فهرستی از مسئولیت های مهم روزانه را تهیه نمایید. برای اینکه بدن سالمی داشته باشید باید خوب بخوابید، غذاهای خوب بخورید و ورزش کنید. اگر فشار وارد شده از طرف والدین زیاد است با یک مشاور صحبت کنید. برخی از اوقات والدین نمی دانند که انتظاراتشان می تواند شما را نا امید و خسته کند.

فکر می کنید که والدینتان ، خواهر یا برادرتان را بیشتر از شما دوست دارند. آن ها همیشه شما و خواهر و برادرتان را با هم مقایسه می کنند. والدین یا خواهر و برادر خود را دوست ندارید
چه کاری باید انجام دهید: والدین نیز کامل و عالی نیستند. آن ها رفتار خود را همانگونه که شما می بینید نمی بینند. کنار آن ها بنشینید و در مورد احساسی که دارید صحبت کنید. هیچ کس دوست ندارد به طور مداوم با سایر افراد مقایسه شود. شما نیز دوست ندارید این اتفاق در منزل اتفاق بیفتد. با خواهر و برادر خود صحبت کنید و اجازه دهید آن ها نیز بدانند که چه احساسی دارید.

دختر

زمانی که شما و بهترین دوستتان به خرید می روید او همیشه چیزی از مغازه می دزد.
چه کاری می توان انجام داد؟
او ممکن است بدون پرداخت مبلغ چیزی را از مغازه بدزد و آن را برای خود بردارد. در چنین شرایطی تنها پاسخی که به اعتراض شما می دهد این است: همه اینکار را انجام می دهند! به او بگویید که اینکار را دوست ندارید و دزدی از مغازه جرم است. ممکن است او به خاطر این دزدی دستگیر شود.

دختر

شما گواهینامه رانندگی را گرفته اید اما والدین اجازه رانندگی به شما نمی دهند و محدودیت هایی را برایتان تعیین کرده اند.
چه کاری می توان انجام داد؟ تنها بدین خاطر که در امتحان رانندگی قبول شده اید نمی توانید بدون تجربه پشت فرمان باشید. والدینتان به دنبال امنیت شما هستند و نمی خواهند خطری تهدیدتان کند. هر چقدر بلوغ فکری بیشتری از خود نشان دهید توجه آن ها را بیشتر به خود جلب خواهید کرد. به خاطر داشته باشید که دلیل اصلی بیشتر مرگ و میرهای امروزی، تصادف خودروهاست.

گردآوری و ترجمه مطالب توسط دکتر علی اجودی و همکاران ایشان در گروه Salamati24

http://www.medicinenet.com/teen_girls_tricky_situations_pictures_slideshow/article.htm

مطالب پیشنهادی

توسط: | دیدگاه ها: 0 | ۳۰ مرداد ۱۳۹۶

برچسب ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

دیدگاه شما

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
IraqIran