رابطه جنسی

مزایای شگفت انگیز رابطه جنسی برای سلامت بدن

رابطه جنسی

رابطه جنسی نه تنها لذت بخش است بلکه می تواند برای سلامت بدن شما نیز خوب باشد. این یک واقعیت است. مزایای رابطه جنسی از کاهش سطح استرس تا کاهش خطر ابتلا به سرطان و حملات قلبی متنوع است. رابطه جنسی باعث می شود رابطه و احساس صمیمیت با شریک زندگی تان تسهیل شود. این نوع از ارتباط چیزی بیشتر از احساس گرم و لذت بردن است. چنین رابطه ای می تواند اضطراب را کاهش دهد و سلامت کلی بدن را بیفزاید. ایا به داشتن سیستم ایمنی قوی تر یا خواب بهتر فکر کرده اید؟ فعالیت های جنسی شما در رختخواب می تواند چنین مزایایی را به همراه داشته باشد. در ادامه مزایای دیگر رابطه جنسی را با هم مرور می کنیم.

رابطه جنسی

رابطه جنسی بیشتر به معنای تعداد روزهای کمتر مریض بودن است. مطالعات انجام شده افرادی که از لحاظ جنسی فعال هستند را با افرادی که از لحاظ جنسی فعال نیستند مقایسه کرده اند. رابطه جنسی می تواند توانایی بدن برای تولید آنتی بادی های محافظت کننده در برابر باکتری ها ها، ویروس ها و سایر میکروب هایی که باعث بیماری می شود را افزایش دهد. البته به جز رابطه جنسی روش های دیگری نیز برای افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن وجود دارد. داشتن رژیم غذایی مناسب، ورزش کردن،خوابیدن و استفاده از تمامی واکسن های توصیه شده توسط پزشک می تواند سیستم ایمنی و دفاعی بدن را در برابر بیماری ها تقویت کند.

رابطه جنسی

باور بکنید یا نه، بهترین روش برای افزایش هوس و میل جنسی، برقراری رابطه جنسی است. داشتن یک رابطه جنسی خوب می تواند تمایل فرد برای برقراری دوباره این رابطه را افزایش دهد. اگر درد یا خشکی واژن برقراری رابطه را برای برخی از زنان چالش برانگیز کند، فعالیت جنسی می تواند به مبارزه با این مشکلات نیز کمک نماید. رابطه جنسی به روانکاری واژه کمک می کند و باعث می شود خون به واژن جریان داشته باشد و الاستیسیته ی بافت ها بیشتر شود. همین امر باعث می شود رابطه جنسی لذت بخش تر شود و هوس و میل به انجام آن بیشتر گردد.

رابطه جنسی

بی اختیاری ادرار حدود ۳۰ درصد از زنان را تحت تاثیر خود قرار می دهد. داشتن ارگاسم های منظم بر روی عضلات کف لگن زن کار می کند و باعث تقویت آن ها می شود. ارگاسم برخی از عضلاتی که زنان به هنگام انجام تمرینات کگل از آن استفاده می کنند را فعال می سازد. داشتن عصلات لگنی قوی تر به معنای کمتر شدن خطر آسیب و بی اختیاری ادرار است.

رابطه جنسی

شما هم جزو میلیون ها نفری هستید که از فشار خون بالا رنج می برند؟ رابطه جنسی می تواند به کاهش آن کمک کند. مطالعات متعدد نشان داده اند که رابطه ای بین مقاربت و کاهش فشار خون سیستولیک وجود دارد. این خبر برای افرادی که به دنبال مکمل راحتی برای تغییرات سبک زندگی و استفاده از دارو هستند بسیار جذاب خواهد بود. روابط جنسی نمی تواند جایگزین داروهای کاهش دهنده فشار خون شود اما می تواند مزایایی را در اختیار این افراد قرار دهد.

رابطه جنسی

همانند سایر فعالیت های فیزیکی،رابطه جنسی نیز باعث سوزاندن کالری می شود. نشستن و تماشای تلویزیون تنها یک کالری در دقیقه می سوزاند. این در حالیست که برقراری رابطه جنسی می تواند ضربان قلب را افزایش دهد و از گروه عضلات متعددی استفاده نماید. در چنین شرایطی، به ازای هر دقیقه ۵ کالری سوزانده می شود. رابطه جنسی منظم نمی تواند جایگزین تمرینات ورزشی در باشگاه شود اما چنین فعالیتی برای داشتن فعالیت فیزیکی اضافه تر عالی است.

رابطه جنسی

قلب سالم تری می خواهید؟ رابطه جنسی بیشتری داشته باشید. فعالیت جنسی می تواند سطح هورمون هایی همچون استروژن و تستوسترون را در سطح نرمال و طبیعی نگه دارد.زمانی که چنین هورمون هایی تعادل کافی در بدن نداشته باشند شرایطی همچون بیماری قلبی و پوکی استخوان ممکن است توسعه پیدا کند. زمانی که صحبت از محافظت سلامت قلب به میان می اید، رابطه جنسی نقش خوبی خواهد داشت. یکی از مطالعات انجام شده بر روی مردان نشان می دهد افرادی که حداقل ۲ بار در هفته رابطه جنسی داشته اند نسبت به افرادی که از لحاظ جنسی فعال نبوده اند ۵۰ درصد کمتر به بیماری های قلبی مبتلا شده اند.

رابطه جنسی

تحریک جنسی و ارگاسم می تواند درد را کاهش دهد. چنین فعالیت هایی می توانند حس درد را کاهش دهند و استانه تحمل شما در برابر درد را بیشتر کنند. ارگاسم به انتشار هورمون هایی می انجامد که می تواند سیگنال های درد را مسدود سازد. برخی از زنان گزارش گرده اند که خودتحریکی از طریق استمناء می تواند نشانه های گرفتگی دوره های قاعدگی، ورم مفاصل و حتی سردرد را کاهش دهد.

رابطه جنسی

رابطه جنسی برای مردان نیز مزایایی به همراه دارد. یکی از مطالعات انجام شده نشان می دهد مردانی که به طور مکرر انزال دارند کمتر از سایر افراد سرطان پروستات را توسعه می دهند. مهم نیست که انزال از طریق مقاربت، استمناء یا انتشارات شبانه اتفاق بیفتد. البته به جز انزال، موارد متعددی بر روی سرطان پروستات نقش دارد اما این یک یافته جالب بود.

رابطه جنسی

رابطه جنسی می تواند به بهبود خواب کمک کند. این موضوع بدین خاطر است که ارگاسم می تواند انتشار هورمون هایی به نام پرولاکتین را شبیه سازی کند. پرولاکتین حس آرامش و خواب آلودگی را بیشتر می کند. این موضوع نشان می دهد که بعد از برقراری رابطه جنسی می توانید خواب بهتری داشته باشید.

رابطه جنسی

رابطه جنسی یکی از بهترین تسکین دهنده های استرس محسوب می شود. لمس کردن، بغل کردن، صمیمت جنسی و تماس های عاطفی می تواند انتشار موادی که باعث ایجاد حس خوب در فرد می شود را تحریک کند و باعث آرامش او شود. برقراری رابطه جنسی همچنین به انتشار موادی که سیستم پاداش و لذت را در مغز تحریک می کند را منتشر می سازد. صمیمت و نزدکی می تواند اضطراب را کاهش دهد و سلامت کلی بدن را بهبود ببخشد.

رابطه جنسی

رابطه جنسی را به فهرست فعالیت های سوزاننده کالری اضافه کنید. یکی از مطالعات انجام شده بر روی زنان و مردان جوان نشان می دهد رابطه جنسی در هر نیم ساعت ۱۰۸ کالری می سوزاند! همین مقدار برای سوزاندن ۳۵۷۰ کالری در ۳۲ جلسه نیم ساعته کافی است.

رابطه جنسی

داشتن سیستم قلبی عروقی بهتر ممکن است در نزدیکی رختخواب شما باشد. با اینکه برخی از افراد ممکن است در مورد فعالیت های فیزیکی رابطه جنسی نگران باشند و فکر کنند چنین فعالیت هایی به سکته منجر می شود، دانشمندان نظر دیگری در این باره دارند. مطالعه طولانی مدت ۲۰ ساله بیش از ۹۰۰ مرد را مورد بررسی قرار داده است. محققان به این نتیجه رسیده اند که تکرار رابطه جنسی نمی تواند خطر سکته را افزایش دهد. آن ها دریافته اند که رابطه جنسی می تواند از بدن در برابر حملات قلبی کشنده محافظت کند. مردانی که حداقل دو بار در هفته رابطه جنسی داشته اند خطر ابتلا به حملات قلبی کشنده را در مقایسه با سایر افراد ۵۰ درصد کاهش داده اند.

رابطه جنسی

انسان ها اجتماعی آفریده شده اند. تعامل با دوستان و اعضای خانواده می تواند سلامت کلی بدن را تقویت کند. ارتباطات نزدیک با شریک زندگی شما را شادتر و سالم تر نگه می دهد. مطالعات نیز چنین موضوعی را تایید کرده اند.

رابطه جنسی

شما می توانید به این شیوه رابطه گرم و صمیمی را توسعه دهید. رابطه جنسی و ارگاسم انتشار هورمون هایی به نام اکسی توسین را تحریک می سازد و به ارتباط افراد کمک می کند. این هورمون عشق، به ایجاد احساس دوست داشتن و اعتماد نیز کمک می کند. در مطالعه انجام شده بر روی زنان قبل از دوران یائسگی نشان می دهد هرچه خانم ها زمان بیشتری را بر روی بغل کردن یا نوازش همسر خود احتصاص دهند، سطح اکسی توسین بالاتری خواهند داشت. این هورمون احساسات مثبت و سخاوت را نیز تحریک می کند.

رابطه جنسی

جراحی و کرم های ضد پیری را فراموش کنید. رابطه جنسی به شما کمک می کند ظاهر جوان تری داشته باشید. داشتن رابطه جنسی منظم انتشار هورمون های استروژن و تستوسترون را تحریک می کند و همین امر به ظاهری جوانتر کمک می نماید. یکی از مطالعه انجام شده شرکت کنندگان را برای این موضوع مورد بررسی قرار داده است. افرادی که حداقل ۴ بار در هفته با شریک زندگی خود رابطه جنسی داشته اند ، ۷ الی ۱۲ سال جوانتر به نظر می آمدند.

رابطه جنسی

ایا می دانید راز زندگی طولانی در چیست؟ ممکن است پاسخ به این سوال در برقراری رابطه جنسی باشد. در یکی از مطالعات طولانی مدت مشخص شد افرادی که ارگاسم های بیشتری داشته اند نرخ مرگ کمتری نسبت به سایر افراد داشتند. البته فاکتورهای بیشتری در عمر طولانی دخیل است اما داشتن رابطه جنسی فعال می تواند یک روش اسان و لذت بخش برای افزایش طول عمر باشد.

رابطه جنسی

یکی از مزایای رابطه جنسی به مغز مربوط است. رابطه جنسی فعال می تواند کارکرد مغز را بهتر کند. محققان دریافته اند که رابطه جنسی می تواند حالت تجزیه و تحلیل مغز و فرآیند تفکر را فعال سازد. مطالعه بر روی حیوانات نشان می دهد که رابطه جنسی می تواند نواحی از مغز را که در حافظه دخیل است بهبود ببخشد.

رابطه جنسی

زمانی که صحبت از توسعه خانواده به میان می اید،رابطه جنسی نقش مهمی خواهد داشت.
مطالعه انجام شده در مرکز باروری نشان می دهد مردانی که برای یک هفته انزال روزانه اشته اند اسپرم با کیفیت تری نسبت به آن هایی که انزال روزانه نداشته اند، دارند. مردان در گروه انزال روزانه، اسپرم هایی با DNA داشتند که نسبت به سایر افراد کمتر مجزا شده بود. DNA کمتر مجزا شده به معنای DNA سالم تر است. DNA سالم تر شانس باروری تخمک را افزایش می دهد.

گردآوری و ترجمه مطالب توسط دکتر علی اجودی و همکاران ایشان در گروه Salamati24

http://www.medicinenet.com/sexual_health_pictures_slideshow/article.htm

مطالب پیشنهادی

توسط: | دیدگاه ها: 0 | ۱۰ مرداد ۱۳۹۶

برچسب ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

دیدگاه شما

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
IraqIran