ترک سیگار

چگونه سیگار را ترک کنیم؟

سیگار

ترک کردن سیگار ایده بسیار خوبی است. دلیل قوی و انگیزه بخش برای اینکار داشته باشید و همین امروز دست به کار شوید. ترک سیگار را تنها برای خودتان انجام دهید. برای اینکه احساس بهتری داشته باشید، به نظر جوانتر برسید و احتمال ابتلا به سرطان ریه را کاهش دهید. اینکار را برای خانواده خود انجام دهید تا بتوانید از افرادی که دوستشان دارید محافظت کنید و آن ها را در معرض دود سیگار قرار ندهید.

سیگار

نمی توان سیگار را با متوقف کردن سریع آن، ترک کرد. بیشتر افرادی که به روش بوقلمون سرد سیگار را کنار گذاشته اند باز هم به کشیدن آن روی آورده اند. اعتیاد به نیکوتین نیازمند ترک تدریجی است . اینکار می تواند جلوی بروز مشکلات بعد از ترک را بگیرد.

سیگار

ترک نیکوتین می تواند باعث ایجاد بی قراری، افسردگی و نا امیدی شود. هوس سیگار کشیدن بسیار خسته کننده خواهد بود. درمان های جایگیزینی نیکوتین می تواند شامل آدامس نیکوتین دار و قرص باشد. زمانی که از این نوع درمان استفاده می کنید نباید سیگار بکشید.

سیگار

سعی کنید با پزشک خود در مورد درمان جایگزینی نیکوتین صحبت کنید. داروهای تجویزی وجود دارد که می تواند هوس سیگار کشیدن را کمتر کند و بروز نشانه های ترک را کمتر نماید.

سیگار

خانواده و دوستان می توانند حامی بسیار خوبی در این شرایط باشند. برخی از افراد گروه های حمایتی را پیدا می کنند یا از مشاور کمک می گیرند. درمان رفتاری نیز اغلب با موفقیت مورد استفاده قرار می گیرد. زمانی که این روش ها با درمان جایگزینی نیکوتین ترکیب می شود، موفقیت ترک سیگار افزایش پیدا خواهد کرد.

سیگار

تکنیک های کاهش استرس به هنگام ترک سیگار بسیار مفید خواهد بود. برخی از روش های موثر در برگیرنده یوگا، تای چی، موسیقی، ماساژ و تمرینات ورزشی است.

سیگار

الکل می تواند هوس سیگار کشیدن را تحریک نماید. قهوه و برخی از مواد غذایی نیز قادرند همین شرایط را ایجاد کنند. محرک خود را پیدا کنید و آن را با فعالیت دیگری جایگزین نمایید. برخی از افراد با مسواک زدن یا جویدن آدامس بعد از خوردن مواد غذایی احساس بهتری خواهند داشت.

سیگار

منزل خود را از هر چیزی که شما را به یاد سیگار می اندازد پاکسازی کنید. فندک و زیر سیگاری ها را دور بیندازید و فرش و لباس ها را خوب بشویید تا بوی سیگار ندهند. تمیز کننده هوا نیز می تواند به از بین رفتن بوی سیگار کمک کند.

سیگار

بازگشت به سیگار موضوع رایجی است. اگر دوباره به سمت سیگار کشیدن رفتید، موقعیت خود را تجزیه و تحلیل کنید و ببینید چه چیزی باعث این موضوع شده است. اهداف خود را دوباره تعریف کنید و تاریخی برای ترک سیگار تنظیم کنید و به آن پایبند باشید.

سیگار

فعالیت های ورزشی می تواند هوس افراد به نیکوتین را کمتر کند و از نشانه های ترک بکاهد. زمانی که احساس کردید دوست دارید سیگار بکشید، به تمرینات ورزشی روی بیاورید و از فعالیت های خود لذت ببرید. اینکار می تواند در به دست آمدن وزن بهینه نیز به شما کمک کند.

سیگار

در مورد رژیم غذایی که در طول ترک سیگار دارید نگران نباشید. بر روی مصرف غذاهای سالم تمرکز نمایید. سبزیجات، میوه ها و لبنیات کم چرب می تواند به بهبود شرایط کمک کند.

سیگار

یکی دیگر از مزایای ترک سیگار، موضوعات مالی آن است. با صرف هزینه بیشتر بر روی مواردی که از آن لذت می برید به خودتان جایزه بدهید.

سیگار

جایزه واقعی ترک سیگار، بهبود سلامتی شماست. ترک سیگار می تواند فشار خون را پایین بیاورد، خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سکته را کاهش دهد و نیز از بروز سرطان ریه و سایر سرطان ها جلوگیری نماید.

گردآوری و ترجمه مطالب توسط دکتر علی اجودی و همکاران ایشان در گروه Salamati24

http://www.medicinenet.com/quit_smoking_tips_pictures_slideshow/article.htm

مطالب پیشنهادی

توسط: | دیدگاه ها: 0 | ۲۷ مهر ۱۳۹۶

برچسب ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

دیدگاه شما

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
IraqIran