درد

دلایل شگفت انگیزی که نشان می دهد در معرض درد قرار دارید

درد

اغلب دلیل اصلی درد ، انتخاب های ساده ای است که هر روز اتخاذ می کنیم. به عنوان مثال کفش های راحتی لاانگشتی می تواند مقصر اصلی دردهای شما باشد. این نوع کفش ها پشتیبانی بسیار ضعیفی را فراهم می کنند و در نهایت به درد در پاها، مچ پاها و زانوها منجر می شوند.
راه حل: کفش هایی بپوشید که از قوس پا پشتیبانی می کنند. زمانی که می دانید قرار است زیاد پیاده روی کنید، از کفش های راحتی استفاده نمایید.

درد

ایا گوشی شما امکان ارسال پیام، گشت و گذار در وب و بازی را بهتان می دهد؟ پزشکان بر این باورند که آرتروز در پایه انگشت شست در افراد جوان شیوع بیشتری دارد و این موضوع به خاطر نوشتن های طولانی مدت در گوشی های همراه است.
راه حل: زمانی که احساس کردید انگشت شستتان شروع به درد کرده است، کمی به آن استراحت بدهید. اگر درد هنوز ادامه داشت از گوشی خود برای تماس با یک پزشک متخصص استفاده کنید. درمان های موثری برای آرتروز وجود دارد.

درد

کیف پول شما می تواند در پشت و کمرتان دردی را ایجاد کند و سپس این درد را به یکی از پاها منتقل نماید. معمولا کیف پول در جیب عقب قرار می گیرد و باعث ایجاد فشار و تحریک عصب سیاتیک می شود. کیف پول پر؛ ممکن است ستون فقرات را از حالت طبیعی خود خارج کند و در نهایت باعث ایجاد تنش عضلانی گردد.
راه حل: قبل از نشستن، کیف پول خود را از جیبتان درآورید به خصوص زمانی که در ماشین نشسته اید.

درد

بیشتر افراد صندلی خودرو را در زاویه نادرستی تنظیم می کنند. اگر صندلی درست تنظیم نشده باشد می تواند اسیب جدی به کمر وارد کند. همچنین زمانی که صندلی در جای مناسب تنظیم نشده باشد باعث کشیده شدن سر به عقب می شود و در نهایت موجب درد گردن می شود.
راه حل: صندلی خودرو را به گونه ای تنظیم کنید که از سر و کمرتان حمایت کند. فرمان باید دسترسی اسانی داشته باشد تا بازوها به آرامی حرکت کنند.

درد

بازی های ویدئویی که حرکات ورزش های محبوب را شبیه سازی می کنند می توانند به اسیب های واقعی منجر شوند. پزشکان بر این باورند که برخی از این بازی ها می تواند به شکستن استخوان ها و سایر موارد منجر شود.
راه حل: قبل از آغاز بازی های ویدئویی فعال، حرکات کششی انجام دهید. مطمئن شوید که فضای کافی در اختیار دارید و به چیزی برخورد نمی کنید. به صورت طولانی مدت بازی نکنید.

درد

افرادی که پنیر دوست دارند باید به این نکته توجه داشته باشند. غذاهایی که شما عاشقش هستید ممکن است دلیل اصلی سردردتان باشد. پنیرهایی همچون پنیر آبی، چدار، پارمسان و پنیر سوییسی حاوی مقادیر زیادی از یک ماده به نام تیرامین هستند. این ماده محرک سردرد است و در گوشت های فرآوری شده و برخی از نوشیدنی ها نیز یافت می شود.
راه حل: غذاهایی که می خورید را یادداشت کنید تا بتوانید ارتباطی بین غذاها و سردرد پیدا کنید. در این شرایط متوجه خواهید شد که باید از خوردن چه نوع غذاهایی خودداری کنید.

درد

شاید نشستن های طولانی مدت یا دراز کشیدن دلیل اصلی درد باشد. اغلب روی کاناپه دراز می کشید و به تماشای تلویزیون می پردازید؟ خوب اگر چنین است خود را برای درد گردن آماده می سازید.
راه حل: موقعیت بدنی خود را حتی در حالت استراحت نیز به خوبی حفظ کنید. صاف بنشینید و مطمئن شوید موقعیت تلویزیون زیاد بلند نیست.

درد

برداشتن و بلند کردن روزانه بچه ها می تواند به بیماری تنوسینوویت دکورون منجر شود. این یک اسیب فشاری تکراری است که باعث ایجاد درد و تورم در مچ دست و انگشت شست می شود.
راه حل: یاد بگیرید بدون فشار آوردن به مچ دست خود کودک را بردارید. دست خود را زیر کمر او قرار دهید و به آرامی با عضلات بزرگ تر بازو او را بردارید.

درد

اگر به طور مداوم لپ تاپ را از ناحیه ای به ناحیه دیگر حمل می کنید بخشی از بدن را دچار درد می سازید. لپ تاپ ها معمولا فشاری را به بازوها وارد می کنند و می توانند باعث درد شوند. کیف هایی که در یک طرف شانه خود قرار می دهید نیز می تواند به درد در شانه و کمر منجر شود.
راه حل: سعی کنید از لپ های سبک تر استفاده نمایید.

درد

بستن موی سر به صورت دم اسبی محکم می تواند باعث ایجاد سردرد شود. برخی از افرادی که از میگرن رنج می برند به حس هایی که ممکن است سایر افراد را ناراحت نکند، حساس هستند.
راه حل: سعی کنید موهایتان را باز بگذارید و از گذاشتن کلاه بپرهیزید.

درد

پزشکان هنوز در مورد علل این موضوع مطمئن نیستند اما بوهای قوی نیز محرک دیگر میگرن است. این موضوع می تواند شامل بوهای تندی همچون بوی رنگ یا سیگار باشد. اما بوهای مطبوع مثل بوی ادکلن نیز می تواند چنین مشکلاتی را ایجاد کند.
راه حل: ببینید چه بویی باعث ایجاد سردرد می شود و سعی کنید از آن پرهیز نمایید.

درد

اگر هر روز صبح با درد از خواب بیدار می شوید، نگاهی به موقعیت خوابتان بیندازید. افرادی که بر روی شکم می خوابند ممکن است گردن خود را پیچ و تاب دهند. سایر افراد بر روی یک طرف خود می خوابند و همین امر باعث ایجاد فشار بر روی بازوها می شود. بعد از چند ساعت، چنین موقعیت هایی می تواند به شانه ها فشار وارد کند.
راه حل: بهتر است بر روی پشت بخوابید یا اگر بر روی یک طرف می خوابید مراقب سطح شانه و بازوهای خود باشید. بازو بهتر است زیر سطح شانه ها قرار گیرد. افرادی که به پهلو می خوابند می توانند بالشتی بین زانوهای خود بگذارند تا از کمر پشتیبانی کند. افرادی که به پشت می خوابند می توانند بالشت را زیر گردن و پایین تر از زانوهایشان قرار دهند.

درد

زمانی که صحبت از نوشیدنی ها به میان می آید، الکل پادشاه دردها خواهد بود. شراب قرمز و ویسکی،می توانند سردرد زیادی ایجاد کنند.
راه حل: مصرف الکل را محدود کنید.

درد

نخوردن یک وعده غذایی باعث افت قند خون می شود. در برخی از افراد چنین شرایطی باعث ایجاد سردردهای شدیدی می گردد.
راه حل: در طول روز مواد غذایی مغذی مصرف کنید. سعی کنید از میان وعده هایی استفاده کنید که ترکیبی از پروتئین و غلات سبوس دار هستند. سبزیجاتی همچون کرفس و هویج نیز می تواند به همراه آجیل ها انتخاب خوبی باشد.

درد

منبع اصلی کمر درد بلند کردن اشیا به شیوه نادرست است. اشتباه رایجی که بیشتر افراد مرتکب می شوند خم کردن کمر به سمت جلو و برداشتن شیء موردنظر و سپس صاف کردن کمر به هنگام بلند کردن آن است. پیچ و تاب دادن به بدن به هنگام برداشتن اشیا نیز می تواند مشکلات زیادی ایجاد کند.
راه حل: سعی کنید اشیای موردنظر خود را به درستی بردارید. زانوها و باسن خود را خم کنید. پشت را صاف نگه دارید، شی موردنظر را بگیرید و با عضلات پا و با راست کردن زانو و باسن خود آن را بلند کنید.

درد

اگر مدت زمان زیادی از روز را پشت میز یا فضای کاری می گذرانید بهتر است کمی در این شیوه تجدید نظر کنید. موقعیت ضعیف صندلی می تواند به فشار به کمر و گردن منجر شود. مانیتور اگر زیاد بلند یا پایین باشد، می تواند به گردن شما فشار وارد نماید.
راه حل: مانیتور خود را به همراه بالای صفحه نمایش در سطح چشم قرار دهید. موقعیت صندلی خود را عوض کنید تا بتوانید صاف بنشینید. از کوسن برای پشتیبانی از قسمت های پایین کمر استفاده نمایید.

درد

سردردهایی که پشت ابروها ایجاد می شوند ممکن است به خاطر خستگی چشم ها باشند. خستگی چشم زمانی رخ می دهد که مشکلات اصلاح نشده بینایی همچون نزدیک بینی، دور بینی یا آستیگماتیسم وجود داشته باشد. همچنین این موضوع از پشت رایانه نشستن برای طولانی مدت نیز ناشی می شود.
راه حل: برای اینکه بدانید به اصلاح مشکلات بینایی نیاز دارید یا خیر سری به پزشک متخصص بزنید. اگر در حال حاضر عینکی هستید، ممکن است زمان تجویز جدید و تعویض شماره عینک فرا رسیده باشد.

درد

برخی از افراد بر این باورند که تغییرات آب و هوایی باعث آغاز سردرد می شود. این موضوع به خصوص زمانی که دما افزایش پیدا می کند دیده می شود.
راه حل: از آنجایی که نمی توانید تغییرات آب و هوایی را کنترل کنید، بهتر است در مورد تغییراتی که باعث ایجاد سردرد می شود آگاه باشید. در این شرایط می توانید خود را برای این تغییرات آماده سازید.

درد

اگر کل هفته ساکن و بی حرکت باشید و در اواخر هفته بخواهید به ورزش و تمرینات ورزشی بپردازید این سندرم را خواهید داشت. تغییرات شدید و ناگهانی در فعالیت ها می تواند باعث باعث ایجاد فشار به عضلات شود.
راه حل: کار خود را با ۵ الی ۱۰ دقیقه پیاده روی یا یک تمرین ورزشی سبک آغاز کنید و بعد از تمرین ورزشی حرکات کششی را انجام دهید. در طول هفته چند دقیقه از زمان خود را صرف انجام تمرینات ورزشی کنید.

درد

معمولا بیشتر والدین بچه ها را بر روی شانه خود سوار می کنند. اینکار می تواند منبع اصلی درد در شانه و گردن باشد.
راه حل: به جای بلند کردن بچه از روی زمین، بر روی کاناپه یا صندلی بنشینید. کودک را تشویق کنید به آرامی در بغلتان قرار گیرد.

درد

درد فک به همراه سردرد می تواند به خاطر دندان قروچه کردن در خواب باشد. اگر به طور مزمن اینکار را انجام می دهید باید نگران موارد دیگری نیز باشید. در نهایت چنین کاری به دندان، فک و حتی شنوایی تان اسیب وارد می کند.
راه حل: به دندانپزشک مراجعه کنید. او می تواند مواردی را تجویز کند تا در خواب از دندان هایتان محافظت نماید.

درد

سردردهای ناشی از رابطه جنسی یکی از مواردی است که برخی از افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند. رابطه جنسی می تواند فشار خون و تنش عصلانی را در سر و گردن افزایش دهد و باعث ایجاد سردرد شود. مردان بیشتر از زنان با چنین شرایطی روبرو می شوند.
راه حل: این نوع دردها معمولا پاسخ خوبی به مسکن ها می دهند اما اگر در مورد علت سردرد مطمئن نیستید حتما با یک پزشک مشورت نمایید.

درد

استرس یکی از دلایل اصلی دردهاست. بیشتر افراد زمانی که مضطرب هستند عضلات کمر را سفت می کنند و همین امر باعث ایجاد کمردرد مزمن می شود. بیشتر سردرهای تنشی ناشی از استرس است و استرس نقش مهمی در دندان قروچه کردن و اسیب به فک دارد.
راه حل: تکنیک های آرام سازی همچون مدیتیشن یا یوگا را امتحان کنید.

درد

اگر شرایط زیر را داشتید حتما از یک پزشک کمک بگیرید:
• درد قفسه سینه
• سردرد شدید یا گردن گرفته
• درد ناشی از آسیب
• درد به همراه ضعف و بی حسی
هر درد مزمنی باید توسط پزشک مورد ارزیابی قرار گیرد به خصوص اگر در کار، سرگرمی و خوابتان تداخل ایجاد می کند.

گردآوری و ترجمه مطالب توسط دکتر علی اجودی و همکاران ایشان در گروه Salamati24

http://www.medicinenet.com/pain_surprising_reasons_pictures_slideshow/article.htm

مطالب پیشنهادی

توسط: | دیدگاه ها: 0 | ۵ شهریور ۱۳۹۶

برچسب ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

دیدگاه شما

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
IraqIran