ارگانیک

چرا باید از محصولات ارگانیک و طبیعی استفاده کنیم؟

ارگانیک

غذاهای ارگانیک و طبیعی معمولا برای محیط زیست نیز مفیدند. اما  در برخی از موارد خرید چنین موادی هزینه های زیادی برای فرد خواهد داشت. USDA با بررسی هایی که در این حوزه انجام داده به این نتیجه رسیده است که هزینه خرید میوه ها و سبزیجات ارگانیک ۳۰ درصد بیشتر ار محصولات دیگر است. برخی از اوقات تفاوت موجود بسیار بزرگتر است. این موضوع بیشتر برای محصولات ارگانیکی همچون شیر دیده می شود. خوب حالا سوال اینجاست که پرداخت چنین هزینه اضافی برای محصولات ارگانیک ارزشمند خواهد بود؟ در برخی از موارد بله. مصرف مواد ارگانیک قرار گرفتن افراد در معرض مواد شیمیایی و مواد تشکیل دهنده مصنوعی را کاهش می دهد. در برخی از موارد، مصرف اینگونه مواد نمی تواند انتخاب سالم تری نسبت به محصولات  عادی باشد که به صورت روزانه مصرف می کنیم. در چنین شرایطی، برخی از اطلاعات پایه ای به شما کمک خواهد کرد بسته به بودجه خود انتخاب هوشمندانه ای داشته باشد و به سلامت خانواده خود فکر کنید.

ارگانیک

این واژه به روش رشد مواد ، مدیریت، پردازش و فراوری آن ها اطلاق می شود. این موارد به معنای محافظت از محیط زیست است. دولت ها استانداردهای سفت و سختی برای  استفاده از برچسب های ارگانیک دارند. تنها محصولاتی می توانند از برچسب ارگانیک استفاده کنند که بدون  استفاده از حشره کش های سنتی و معمولی، کودهای غیر طبیعی، تابش و اصلاح ژنتیکی تهیه شده باشند. حیواناتی  هم که برای مصرف انسان ها پرورش داده می شوند نباید در طول زندگی خود انتی بیوتیک و هورمون دریافت نمایند.

ارگانیک

برچسب گذاری بر روی مواد غذایی می تواند باعث سردرگمی افراد شود. معمولا دولت ها از واژه های زیر بر روی برچسب ها استفاده می کنند:

۱۰۰ درصد ارگانیک: تمامی مواد تشکیل دهنده ارگانیک و طبیعی هستند.

ارگانیک: حداقل ۹۵ درصد از مواد تشکیل دهنده ارگانیک و طبیعی هستند.

تشکیل شده از مواد ارگانیک: حداقل ۷۰ درصد از مواد تشکیل دهنده آن ارگانیک و طبیعی هستند.

ارگانیک

این موضوع می تواند باعث شگفتی شما شود اما مواد غذایی طبیعی و ارگانیک الزاما عاری از آفت کش نیستند. مزرعه دارانی که مواد طبیعی و ارگانیک را پرورش می دهند اجازه ندارند از کودها یا آفت کش های مصنوعی استفاده کنند اما آن ها می توانند از آفت کش هایی که مواد تشکیل دهنده طبیعی دارند استفاده نمایند. البته باید به خاطر داشته باشید که این گونه از آفت کش‌ها  نیز ممکن است برای سلامت انسان مضر باشند. تحقیقات انجام شده نشان می دهد برخی از این آفت کش ها ممکن است برای محیط زیست بیشتر از آفت کش های مصنوعی مضر و خطرناک باشد. اگر رژیم غذایی شما در برگیرنده طیف وسیعی از تولیدات و محصولات است، احتمال قرار گرفتن در معرض دوز بالایی از یک نوع آفت کش بسیار پایین است.

ارگانیک

گاوهایی که در مزارع غیر ارگانیک پرورش می یابند هورمون های جنسی همچون استروژن و تستوسترون دریافت می کنند. بنابراین این گونه گاوها رشد سریع تری نسبت به گاوهای معمولی خواهند داشت. برخی از متخصصان بر این باور که چنین هورمون هایی می تواند بلوغ زودرس را در دختران ایجاد کند و برخی بیان می کنند که این هورمون ها هیچ اثری بر روی انسان ندارند. اگر در منزل خود کودک کم سن و سال دارید یا خودتان باردار هستید، بهتر است گوشت ارگانیک بخرید. برخی از تحقیقات انجام شده نشان داده است که گوشت ارگانیک ممکن است اسیدهای چرب امگا ۳ بیشتری داشته باشد. البته برای تایید این موضوع به تحقیقات بیشتری نیاز است.

ارگانیک

کره بادام زمینی معمولی اغلب دربرگیرنده شکر و چربی است و همین امر حالت کرمی به آن می بخشد. برخی از برندها از روغن های هیدروژنه استفاده می کنند که منبع اصلی اسیدهای چرب ترانس است. مقدار زیاد از این مواد می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سکته را افزایش دهد. برخی از کره های بادام زمینی کاملا با روغن های هیدروژنه ترکیب شده اند و همین امر می تواند باعث مسدود شد رگ های  قلب شود. زمانی که می خواهید کره بادام زمینی بخرید از محصولات ارگانیک و طبیعی استفاده کنید که تنها دو ماده تشکیل دهنده دارد: بادام زمینی و نمک

ارگانیک

مرغ و بوقلمون ارگانیک به گونه ای پرورش داده می شوند که  غذاهایشان عاری از آفت کش ها و کودهای مصنوعی است. آن ها همچنین آنتی بیوتیکی دریافت نمی کنند. متخصصان بر این باورند که مصرف منظم این داروها می تواند بدن را در برابر  آنتی بیوتیک مقاوم کند.  اگر از گوشت های غیر ارگانیک استفاده می کنید چربی و پوست را از هم جدا سازید.

ارگانیک

برای سال ها بسته های ذرت بو داده از PFOA برای پیشگیری از چسبیدن دانه ها استفاده می کردند.بعد از اینکه ارتباط این ماده با سرطان مشخص شد، FDA استفاده از آن را ممنوع کرد. اما دانشمندان  نگران این موضوع هستند که مواد شیمیایی استفاده شده در مکان این کارخانه ها نیز امن نباشد. موضوع دیگری که باید به آن توجه شود این است که تحقیقات انجام شده نشان می دهد مواد تشکیل دهنده کره مصنوعی ممکن است به مشکلات تنفسی منجر شود. به همین خاطر بهتر است از ذرت بو داده طبیعی و ارگانیک استفاده کنید.

ارگانیک

USDA استانداردهایی برای غذاهای دریایی ارگانیک ندارد. به همین خاطر ماهی هایی که برچسب ارگانیک بر روی خود دارند تضمین شده نیستند و ممکن است برای بدن مضر باشند. این گونه غذاها باز هم ممکن است  آلوده باشند. بهترین رویکرد درباره غذاهای دریایی این است که ماهی هایی را خریداری نمایید که جیوه اندکی دارند. جیوه فلزی است که به سیستم عصبی بدن اسیب وارد می کند. غذاهای دریایی همچون میگو، سالمون  و ماهی کولی که اندازه کوچک تری دارند انتخاب بهتری خواهند بود.

ارگانیک

پوست ضخیم آووکادو از این میوه محافظت می کند. این موضوع بدین معناست که آفت کش ها به ندرت به قسمت های زیرین آن نفوذ می کنند. در حقیقت زمانی که دانشمندان ۴۸  میوه و سبزی مختلف را تجزیه و تحلیل کردند دریافتند که آوودکادو کمترین آفت کش را در خود دارد. محصولاتی با پوست ضخیم که بتوان آن را از روی میوه برداشت سطح کمتری از آفت کش ها را خواهند داشت. فقط قبل از خوردن و برش زدن این میوه ها بهتر است آن را خوب بشویید.

ارگانیک

این ماده شیرین  از جنگل ها برداشته می شود و همین امر باعث می شود هیچ آفت کش یا کودی در آن وجود نداشته باشد. به هنگام خرید، شربت افرای ۱۰۰ درصد را انتخاب کنید. برخی از محصولاتی که طعم افرا را دارند از شربت ذرت با فروکتوز بالا ، رنگ و نگهدارنده های مصنوعی ساخته شده اند.

ارگانیک

توت فرنگی خیلی زود فاسد می شود. به همین خاطر است که این محصول با مواد شیمیایی مختلفی نگهداری  و محافظت می گردد. یکی از تحقیقات انجام شده نشان می دهد که یک توت فرنگی معمولی  شش آفت کش مختلف در خود دارد. اما سایر تحقیقات نشان داده اند که این مقدار برای سلامت انسان مضر نیست. بهترین انتخاب این است که از محصولات محلی استفاده کنید. این توت فرنگی ها تازه هستند و مدت زمان طولانی تری می مانند. مهم نیست از چه مکانی توت فرنگی را خریداری می کنید. اطمینان حاصل نمایید که قبل از مصرف، آن را به خوبی شستشو می دهید.

ارگانیک

معمولا این میوه های شیرین به همراه پوستشان مصرف می شوند. این موضوع بدین معنی است که لایه ای از آفت کش  وارد بدن می شود. زمانی که این محصولات را خریداری می کنید، حداقل ۳۰ ثانیه زیر آب روان قرار دهید و خوب آن را بشویید. بهتر است چنین میوه هایی را از مزارع محلی خریداری کنید .این مزارع کمتر از سایر مزارع از آفت کش ها استفاده می کنند.

ارگانیک

این سبزیجات معمولا سطح بالایی از آفت کش ها را در خود دارند. اگر می توانید چنین محصولاتی را از مزارع محلی تهیه کنید.  اگر سبزیجات این چنینی را بپزید می توانید سطح آفت کش ها را کمتر نمایید. البته در این شرایط برخی از مواد مغذی موجود در آن از بین می رود.

ارگانیک

چنین سبزیجاتی می توانند آفت کش و کود را از طریق خاک به خود جذب نمایند. به همین خاطر سیب زمینی ارگانیک و سنتی ممکن است مواد شیمیایی در خود داشته باشد. اگر می خواهید سیب زمینی سالم تری را مصرف نمایید به دنبال محصولات محلی باشید.اطمینان حاصل کنید که آن را به خوبی می شویید.

گردآوری و ترجمه مطالب توسط دکتر علی اجودی و همکاران ایشان در گروه Salamati24

http://www.webmd.com/food-recipes/ss/slideshow-to-buy-or-not-to-buy-organic?ecd=wnl_din_030917&ctr=wnl-din-030917_nsl-ld-stry_1&mb=uIH8KU3duqpX95gBCmansSpiMzVEF17PNKyGtFBhdlc%3d

مطالب پیشنهادی

توسط: | دیدگاه ها: 0 | ۳۱ فروردین ۱۳۹۶

برچسب ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

دیدگاه شما

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
IraqIran