درد گردن

چه چیزی باعث درد گردن می شود؟

درد گردن

گردن شما یک شغل ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته دارد.  در برخی از مواقع ممکن است بر اثر فشارهای وارده، گردنتان آسیب ببیند و  موارد زیادی باعث ایجاد چنین آسیبی می شود. اما برای اینکه احساس بهتری داشته باشید می توانید کارهایی را انجام دهید. در این مقاله به همین موضوع می پردازیم.

درد گردن

اگر از خواب بیدار شوید و ببینید گردنتان گرفته است چه احساسی خواهید داشت؟ زمانی که این گرفتگی عضلات رخ دهد بلافاصله بعد از بیدار شدن متوجه ِ آن می شوید.  ممکن است روی صندلی خوابتان برده باشد یا از بالش متفاوتی به هنگام خواب استفاده کرده باشید. گرفتگی عضلات گردن معمولا ناشی از  موقعیت نامناسبی است که باعث ایجاد فشار بر روی آن می شود. این یک موضوع شایع است و اغلب جدی نیست.

درد گردن

اگر صبح با گرفتگی عضلات گردن از خواب بیدار شدید، کمی استراحت و استفاده از مسکن های بدون نسخه باید حالتان را بهتر کند. برای اینکه دیگر دچار چنین دردی نشوید، بهتر است به پشت بخوابید و اطمینان حاصل کنید که بالش شما مناسب است و در جای مناسبی قرار گرفته است.

درد گردن

اگر کاری را با گردن خود انجام داده اید که قبلا انجام نداده بودید ممکن است دردی را در گردنتان داشته باشید. به عنوان مثال فرض کنید که گردن خود را برای دیدن نمایشی که در آسمان وجود دارد بلند کرده اید یا برای حفظ تعادل شیء سنگینی که بر روی شانه هایتان قرار دارد از گردن نیز کمک گرفته اید.  این عضلات  عادت ندارند چنین کارهایی را انجام دهند.

درد گردن

اگر تا به حال از گردن خود در موقعیت های غیر عادی استفاده نکرده اید باز هم اینکار را انجام ندهید. اگر اینکار را انجام دادید، سعی  کنید بین حرکات خود استراحت کنید و گردن خود را در سایر جهات حرکت دهید تا عضلات شل شود و فشار موجود بر روی آن کاهش یابد. معمولا در چنین شرایطی درد گردن نیز شروع می شود. اگر درد داشتید، استراحت کنید و از داروهای بدون نسخه بهره مند شوید. اگر اسیب دیدگی بعد از چند روز وجود داشت یا نتوانستید گردن خود را  همانند روزهای قبل حرکت دهید حتما با یک پزشک مشورت نمایید.

درد گردن

این مورد نیز شکل دیگری از فشار گردن است و یک موضوع واقعی محسوب می شود. زمانی که ساعت های طولانی را برای کار با گوشی های هوشمند اختصاص می دهید گردنتان خود به خود برای خواندن محتوای موجود در آن خم می شود. همین امر موجب می شود فشاری بر روی عضلات و تاندون ها وارد گردد. هر چقدر مدت زمان کار با دستگاه های هوشمند بیشتر باشد این فشار نیز بیشتر خواهد بود.

درد گردن

به سمت جلو قوز نکنید. گوشی را کمی بالاتر نگه دارید. اگر در موقعیت قوز کرده کار می کنید، کمی به خود استراحت بدهید و سعی کنید پشت و قوس کمر را کمی بکشید. انجام تمرینات ورزشی منظم می تواند شما را قوی تری و انعطاف پذیرتر سازد و از گردنتان محافظت نماید.

درد گردن

این نوع اسیب زمانی رخ می دهد که به اعصاب گردن یا شانه لطمه ای وارد شود. به عنوان مثال زمانی که یک ورزش تماسی انجام می دهید ممکن است به اعصاب گردن یا شانه اسیب وارد شود.  احساسی شبیه شوک الکتریکی  در شانه، بازو و سر شما ایجاد می شود. این شرایط معمولا چند ثانیه طول می کشد اما ممکن است برای چند روز شما را درگیر خود سازد.

درد گردن

به احتمال زیاد چنین اسیبی بدون نیاز به درمان بهبود خواهد یافت اما اگر آسیب همچنان وجود داشت  حتما با پزشک متخصص مشورت کنید.   همچنین اگر در یکی از بازوهای خود بی حسی یا سوزن سوزن شدن را تجربه کردید باید به پزشک مراجعه کنید. پزشک می تواند تمرینات ورزشی مناسبی را برای مفاصل و عضلات توصیه کند یا برای خلاص شدن از شر بافت های زخمی که می تواند اسیب بیشتری به اعصاب گردن وارد نماید جراحی را پیشنهاد نماید.

درد گردن

این نوع اسیب زمانی رخ می دهد که هر چیزی با نیروی بسیار زیاد از پشت به گردن شما اصابت کند. به عنوان مثال زمانی که با خودرویی تصادف می کنید ممکن است چنین شرایطی رخ دهد. چنین ضرباتی  به طور ناگهانی سر را به سمت جلو  و عقب حرکت می دهند. گذشته از درد گردن، ممکن است سردردی  را تجربه کنید که در  پایه جمجمه آغاز می شود. سوزن سوزن شدن، بی حسی یا درد در قسمت بالایی کمر یا بازوها نیز ممکن است وجود داشته باشد.

درد گردن

پزشک ممکن است برای مدیریت درد داروهایی را تجویز نماید. همچنین برای کمک به بهبود شرایط عضلات، تمریناتی پیشنهاد می شود. بیشتر افرادی که دچار این نوع اسیب شده اند در عرض چند ماه بهبود پیدا می کنند.

درد گردن

دیسک های نرمی که بین استخوان های کوچک ستون فقرات شما وجود دارد ممکن است دچار ترک خوردگی شود و ماده ژله مانند آن  تراوش نماید. این موضوع باعث ایجاد دردی می شود که ممکن است  تا بازو یا قسمت پایینی کمر ادامه داشته باشد.

درد گردن

کمپرس گرم و سرد  به کاهش تورم کمک می کند و همین امر احساس بهتری در بیمار ایجاد می کند. مسکن ها و انجام تمرینات ورزشی مناسب که  باعث تقویت و کشش عضلات می شود نیز مفید خواهد بود. اگر بعد از چند ماه چنین اسیبی وجود دارد پزشک جراحی را پیشنهاد می کند.

درد گردن

این موضوع زمانی رخ می دهد که فضاهای موجود در ستون فقرات باریک تر می شود. همین امر فشاری را بر روی اعصاب و استخوان های بدن قرار می دهد که از بخشی از ستون فقرات که در گردن شما  وجود دارد تا شانه ها، باوزها و پاها کشیده می شود.  آرتروز، تومورها، بیماری های موروثی و سایر شرایط می تواند تنگی مجرای نخاعی را در فرد ایجاد کند و به احتمال زیاد بعد از سن ۵۰ سالگی دیده می شود.

درد گردن

شما می توانید برای بهبود التهاب و کاهش درد از داروهای بدون نسخه استفاده کنید اما اگر چنین داروهایی کارساز و موثر نبود؛  به داروهای قوی تری که توسط پزشک تجویز می شود نیاز دارید. در برخی از موارد ممکن است به درمان فیزیکی یا استراحت گردن برای مدت زمان مشخص نیاز داشته باشید. اگر درد شدید بود یا  نتوانستید به خوبی حرکت کنید بهتر است با پزشک مشورت کنید. در این شرایط پزشک گزینه جراحی را پیشنهاد می کند.

درد گردن

این ها موارد کوچک و سفتی هستند که بر روی استخوان هایی رشد پیدا می کنند که ستون فقرات شما را تشکیل می دهند.  با افزایش سن، خار استخوانی شیوع بیشتری پیدا می کند. وجود این موارد می تواند فضای اطراف نخاع را تنگ تر و باریک تر سازد و  به اعصاب اطراف آن  فشار وارد نماید.  ممکن است اصلا متوجه وجود چنین مواردی نشوید یا تنها سفتی گردن با درد اندکی داشته باشید که به بازوهایتان می رسد.  خار استخوانی باعث ایجاد سردرد نیز می شود.

درد گردن

اگر چنین مواردی باعث ایجاد اسیب به بدن شما شود، پزشک ممکن است  مسکن های بدون نسخه را پیشنهاد کند.  اگر خار استخوانی محدوده حرکتی شما را محدود سازد یا بر روی اعصاب فشار وارد نماید ممکن است به جراحی نیاز داشته باشید.

درد گردن

بیشتر مواقع، این نوع تومور از سایر بخش های بدن به ستون فقرات می اید و باعث ایجاد فشار بر روی اعصاب می گردد.  این موضوع ممکن است در گردن شما نیز آغاز گردد. در چنین شرایطی احساس ضعف یا بی حسی در بازوها و پاهای خود خواهید داشت. ممکن است تومور سرطانی باشد. اگر چنین نشانه هایی را در خود مشاهده کردید حتما با یک پزشک مشورت نمایید.

درد گردن

پزشک برای اینکه بتواند فشار موجود بر روی اعصاب را کاهش دهد ممکن است مجبور شود همه یا بخشی از تومور را بردارد. اگر تومور سرطانی باشد، شیمی درمانی یا پرتودرمانی برای از بین بردن باقیمانده سلول های تومور  پیشنهاد می شود.

درد گردن

با افزایش سن، دیسک های شبیه مارشمالو بین مهره ها خشک می شود و خاصیت اسفنجی خود را از دست می دهد. این موضوع باعث پارگی یا از هم جدا شدن آن ها می گردد و ماده ژله مانند آن به بیرون تراوش می کند. در چنین شرایطی ممکن است بافت زخم ایجاد شود که معمولا از بافت های سالم ضعیف تر هستند. فضای بین مهره ها کوچک تر می شود و نحوه قرارگیری ستون فقرات بر روی هم تغییر می کند. این موضوع باعث ایجاد درد  می شود و ممکن است به آرتروز منجر گردد.

درد گردن

تغییری که در سبک زندگی  ایجاد می شود می تواند مفید باشد. نحوه نشستن و خوابیدن نیز در چنین شرایطی  دخیل است. در برخی از موارد استفاده از دارو مفید خواهد بود. اگر مورد شما حاد و جدی بود، پزشک ممکن است از طریق جراحی به بهبود شرایط بپردازد.

مطالب پیشنهادی

توسط: | دیدگاه ها: 0 | ۲۸ فروردین ۱۳۹۶

برچسب ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

دیدگاه شما

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
IraqIran